علیرضا فلاح پنجشنبه 12 دی 1392 04:32 ق.ظ نظرات ()
این یادداشت به تاریخ  1380/5/29 قلمی شد . بیش از 12 سال قبل !
 ____________________________________________________

تمایل چندان به نوشتن در مورد  سیاست ندارم .
شاید نگرانی در مورد وضعیت کشورم باعث شده که این یادداشت قلمی شود.
امروز مطلبی را توی یکی از روزنامه ها خواندم که خیلی ساده بود و ظاهراً آنقدر  بی اهمیت ، که تیتر هم نشد. 
مدتی قبل ، آذربایجان  شوروی سابق  در یک اقدام یکجانبه ، اقدام به حفاری  چاه  نفت واکتشاف برای دستیابی به نفت دریای خزر کرد .
خّب . هنوز وضعیت حقوقی دریای خزر مشخص نیست .
ظاهراً  ایران ، آذربایجان را تهدید نظامی می کند .
اما اتفاق  دیگری رخ می دهد و خبری که امروز خواندم این بود که ترکیه به پشتبانی از آذربایجان در یک جنگ  احتمالی ، تعدادی از جنگندهای اف 16 خود را به آن کشور می فرستد و اعلام می کند که در کنار آذربایجان  خواهد بود و بلافاصله نیز اسرائیل که در ترکیه برای خود پایگاه درست کرده ، اعلام می کند ، در کنار ترکیه و آذربایجان است و آمریکا نیز اعلام می کند اگر یک جنگ در منطقه بین ایران و آذربایجان و ترکیه در گیرد ، کشورش ساکت نمی نشیند و به نفع ترکیه و آذربایجان وارد جنگ می شود.
جالب است !!
در این هیاهوی چپ و راست بازی ، هیچکس ظاهراً این خبر را جدی نگرفت .
یکبار دیگر دقت بکنید !
در شرق کشور ، افغانستان است که دولت طالبان درآن حکومت می کند و یکی دوسال قبل در جریان قتل دیپلماتهای ایرانی و تهدید نظامی ایران ، سربازانش را تا مرز ایران گسیل داشت .
یک دشمن جدید و وحشتناک در جنوب شرقی ، پاکستان هست . کشوری که سیاست حکومت طالبان را طراحی می کند و در یک جنگ احتمالی ، هرگز جانب  ایران را نمی گیرد چرا که به قول دوست افعانی من ، تعداد زیادی از سربازان پاکستانی  در لباس طالبان ، با نیروهای جبهه متحد ، دولت ربانی و احمد شاه مسعود  می جنگند .
در غرب که هنوز دشمن دیوانه ای داریم بنام عراق که هرگزوهرگز نمی شود به دولتش تا وقتی صدام و حزب بعث بر سرکار است ، اعتماد کرد. در شمال غرب ترکیه  هست  که پایگاهی شده برای اسرائیل و آمریکا ، در جنوب کشور نیز داریم شیخ نشینها با امیرانی تهی مغز که هر از چند گاهی در نبود  کلانتر شهر، هفت تیرزکشی می کنند و پای آمریکا را نیز به منطقه باز می کنند .
اینهمه دشمن رنگارنگ و اخیزاً این غائله ، کشور ما را احاطه کرده است ، آنوقت در کشور چه خبر است !؟
یک جناح چپ
یک جناح راست

یک عده دشمن داخلی ، ستون پنجمی و نفوذی .
آنوقت ، این چپ و راست مثل ... به جان هم افتادند و دارند همدیگر را لت وپار می کنند.
هیچکس به فکر کشور ، امنیت خارجی و اقتدار  ملی آن نیست . هیچکس ، حتی این مطبوعات جنجالی که هر روز حادثه می آفرینند ، هیچ توجهی به این اخبار نمی کنند .
چپ و راست  دارند چپ و راست به همدیگرسیلی می زنند و البته رخسار مردم سرخُ می شود !!
نه کسی به فکر داخل کشور ، وضع بغرنج اقتصادی آن است و نه کسی به فکر خارج کشور و دشمنان بی شمارآن.
فقر و فحشا ، قتل و بی بندو باری ، دزدی و جنایت ، بی کاری و فساد ، داخل کشور را فرا گرفته و دیریا زود کشور از درون  می پاشد و در خارج کشور هم دشمنان دندان تیز کردند و هر روز تهدید می کنند .
 آنوقت آقایان دارند چه غلطی می کنند خدا می داند .
تا دولت  می خواهد کاری بکند مثلاً راستی ها سنگ اندازی می کنند!
 چپی های بی عرضه هم که کار بلد نیستند می گویند راستی ها سنگ اندازی می کنند !
راستی ها هم که قاعده بازی را فراموش کردند ، بابا 8 سال شما بودید ، حالا بگذارید 8 سال اینها  باشند !! چپ  و راست واقعاً سنگ اندازی می کنند و آنوقت  چپی های بی عرضه  که جز حرافی و شعار هم چیزی بلد نیستند با راستی ها دهن به دهن می شوند...
وحشتناک  است .
کشور دارد از هم می پاشد ، دشمنان خارجی هر روز دارند تهدید می کنند، اینها هنوز اندرخم یک کوچه ، از شهر بزرگ سیاست هستند !! / 388